Dieta samochodowa: dziadek z Nashville zamierza jeść McDonald’s przez 100 dni w celu zmniejszenia masy ciała

Kevin Maginnis has already lost over 12 pounds in 10 days with his fast food experiment

57-letni mężczyzna z Nashville w stanie Tennessee przez 100 dni nie je nic poza McDonald’s w niekonwencjonalnej próbie zrzucenia kilku kilogramów.

Kevin Maginnis dokumentuje swoją podróż na swoim koncie TikTok na @bigmaccoaching. 

Jego plan polega na zamawianiu trzech posiłków dziennie w McDonald’s , zjadaniu tylko połowy każdego z nich — a drugą połowę zostawia na następny posiłek.

„Obudziłem się dziś rano i ważyłem 238 funtów” – powiedział Maginnis w swoim pierwszym filmie z 21 lutego. „Zdecydowałem, że jest to absolutnie nie do przyjęcia”.

Dodał, że chociaż wielu ludzi pomyśli, że zwariował, zdecydował się jeść tylko fast foody McDonald’s przez następne 100 dni – jednocześnie ćwicząc kontrolę porcji.

W innym filmie TikTok Maginnis opowiedział więcej o swojej motywacji.

„Mam 57 lat. Mam dzieci i wnuki” – powiedział. 

„Znam kilku 60-latków z nadwagą, ale nie znam nikogo, kto miałby nadwagę w wieku 80 lat. Chcę tu być jak najdłużej i myślę, że pozbycie się tej nadwagi pomoże mi Zrób to.”

Powiedział, że po dziesięciu dniach swojej podróży Maginnis stracił już 12,5 funta, do 225,5 z 238.

W swoich filmach Maginnis dzieli się tym, co zamawia każdego dnia, wraz z rymowanymi kalamburami („czy zjedzenie McGriddle’a sprawi, że będziesz mały w środku?”). 

Jego ulubione posiłki to jajecznica i ser McMuffin z plackami ziemniaczanymi, McGriddle z kanadyjskim bekonem, bekonowy podwójny ćwierćfuntowy z serem, kurczak McNuggets z frytkami i McChicken w McDouble (wszystko przekrojone na pół, oczywiście) .

Oddaje się nawet szarlotce i deserom lodowym z gorącą krówką, ale wybiera wodę zamiast napoju gazowanego.

Jego eksperyment z McDonald’s przyciągnął uwagę całego kraju – i rosnącą liczbę obserwujących TikTok, która wynosi 20 600 i wciąż rośnie.

Fox News Digital skontaktował się z Maginnisem w celu uzyskania komentarza.

Gdy obserwatorzy obserwują jego podróż, ludzie oferują pomocne wskazówki, od kreatywnych propozycji menu po najlepsze sposoby na odgrzanie resztek. (Jedna wskazówka, którą otrzymał Maginnis: użyj frytownicy zamiast kuchenki mikrofalowej, aby uniknąć rozmoczonych frytek.)

Maginnis udostępnia również filmy z jego codziennych ważeń, które wykazują stałą tendencję spadkową od czasu rozpoczęcia nowego planu diety.

Ostatecznie Maginnis powiedział, że chce udowodnić, że ludzie mogą schudnąć , jedząc tylko McDonald’s, jeśli kontrolują swoje porcje.

„Nie chodzi o to, co jemy, ale o ilość, którą jemy, która naprawdę nas podnosi” – dodał.

Dieta drive-thru nie przyniesie trwałych rezultatów, mówi dietetyk

Lindsay Allen, MS, RDN, dietetyk z Florydy specjalizujący się w zdrowiu metabolicznym i utracie wagi, dostrzega kilka kluczowych problemów związanych z planem posiłków typu fast food. 

„W końcu metabolizm danej osoby może spaść nawet o 30%, gdy zbyt długo ogranicza kalorie” – powiedziała Fox News Digital pocztą. 

„Wtedy, gdy osoba zacznie ponownie jeść normalne porcje, od razu odzyska wagę. Właśnie dlatego zawodzą modne diety i diety redukujące kalorie”

Drugi problem, powiedział Allen, polega na tym, że Maginnisowi brakuje kluczowych składników odżywczych, których organizm potrzebuje dla optymalnego zdrowia, co może prowadzić do zwiększonego apetytu na jedzenie. 

Kiedy mózg wyczuje, że organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości kluczowych składników odżywczych i minerałów , zwiększa hormony głodu, próbując przyjąć więcej niezbędnych składników odżywczych” – powiedziała.

„Jeśli dasz swojemu ciału tylko tanią, przetworzoną żywność, wyczuje to i zachęci cię do przyjmowania większej ilości jedzenia”.

Ostatecznie, powiedział Allen, Maginnis po prostu stosuje ograniczenie kalorii, aby udowodnić, że utrata wagi jest możliwa bez względu na to, co jesz. „Technicznie ma rację, ale to działa tylko na krótką metę i zakończy się niepowodzeniem”.