Disney powinien zrobić „niepełnosprawną księżniczkę”: Lady rozpoczyna internetową prośbę o zebranie wsparcia

„Kampania ma na celu stworzenie niepełnosprawnej księżniczki Disneya” dla większej widoczności – „reprezentacja ma dla mnie znaczenie”

23-letnia Hannah Diviney, u której przy urodzeniu zdiagnozowano porażenie mózgowe, ma nadzieję, że Walt Disney Company stworzy niepełnosprawną postać księżniczki, którą wszyscy będą mogli zobaczyć.

Według Reutera kieruje kampanią, która do tej pory uzyskała wsparcie od Reese Witherspoon, Jameeli Jamil i Marka Hamilla.

Diviney z Sydney w Australii powiedziała, że ​​wierzy, że jej życie i droga do miłości własnej i akceptacji potoczyłyby się zupełnie inaczej, gdyby widziała pozytywne przedstawienia osób niepełnosprawnych w filmach, kiedy dorastała, powiedział Reuters.

„Kampania polega zasadniczo na stworzeniu niepełnosprawnej księżniczki Disneya, a powodem tego jest to, że księżniczki Disneya są tymi, które są najbardziej widoczne” – powiedział Diviney w wywiadzie dla Reutera.

Kontynuowała: „To te, które widzisz na narzutach , zabawkach, książkach , przyjęciach urodzinowych, kostiumach na Halloween i tak dalej”.

Powiedziała również: „Więc [ja] w pewnym sensie chciałem uzyskać maksymalną widoczność, wybierając tam”.

Fox News Digital skontaktował się z Hannah Diviney w celu uzyskania komentarza.

Powiedziała w piątek, 3 marca w e-mailu z odpowiedzią: „Ta kampania to przekształcenie marzenia z dzieciństwa w coś namacalnego i rzeczywistego”.

Dodała: „Reprezentacja ma dla mnie znaczenie, ponieważ nigdy jej nie miałam – aw 2023 roku nie uważam już, że to jest wystarczająco dobre”.

Na swojej stronie internetowej pisze, że „niepełnosprawność fizyczna… wpływa na moje umiejętności motoryczne. Oznacza to, że poruszam się po świecie na wózku inwalidzkim”.

Zauważa również w wiadomości skierowanej bezpośrednio do Disneya: „Piszę tę wiadomość jako młoda kobieta, która zawsze kochała filmy Disneya, ale nigdy nie widziała w nich siebie”.

Kontynuuje w przesłaniu: „Stworzenie niepełnosprawnej księżniczki (wiemy, jak wpływowe są te postacie) dałoby milionom dzieci na całym świecie nieocenioną szansę na przeżycie przygód, bogate życie i bycie bohaterami własnych historii. będzie pracować nad rozwianiem bolesnej idei, że wiele dzieci podświadomie pochłania życie z niepełnosprawnością, które musi oznaczać życie bez radości, przygód, przyjaźni i miłości”.

Dodaje: „Ponadto stanowilibyście potężny punkt odniesienia dla sprawnych dzieci, aby mogły zrozumieć nas i nasze życie. Aktywnie tworzylibyście kulturę tolerancji, akceptacji, empatii i zrozumienia, aby zastąpić strach, dezorientację i ziarna bigoterii, które często są zasiewane nieświadomie, gdy stajemy w obliczu czegoś innego, co jest trudne do zrozumienia”.

Petycja ma już 64 000 podpisów

Diviney rozpoczął kampanię online dla Disneya, aby stworzyć niepełnosprawną postać księżniczki w 2020 roku, podał Reuters.

Do tej pory pod petycją zebrano 64 000 podpisów.

Jej celem jest co najmniej 75 000, zgodnie z kampanią.

23-latka, która jest redaktorką internetowej platformy informacyjnej dla kobiet, a ostatnio zagrała w australijskim serialu telewizyjnym „Latecomers”, powiedziała, że ​​było jej ciężko, gdy dorosła i poczuła się inna niż inne dzieci. 

W zeszłym roku Diviney skrytykował Beyoncé i Lizzo na Twitterze za używanie w swoich piosenkach „spaz”, obraźliwego określenia spastycznej diplegii. 

Po tym, jak tweety Diviney stały się wirusowe, obaj artyści usunęli później wulgaryzmy – i ponownie nagrali piosenki, donosi Reuters.

Na swojej stronie internetowej Hannay Diviney opisuje siebie jako „czołową pisarkę, niepełnosprawną i rzeczniczkę praw kobiet w Sydney w Australii”.

Porażenie mózgowe wyjaśnione

Porażenie mózgowe (CP) wpływa na zdolność jednostki do poruszania się i utrzymywania postawy. 

Odnosi się do grupy zaburzeń wpływających na funkcje mózgu i układu nerwowego, w tym napięcia mięśniowego, zdolności motorycznych, funkcji poznawczych, wzroku, słuchu i mowy . 

Jest to niepełnosprawność trwająca całe życie, na którą nie ma lekarstwa, jak wcześniej informował Fox News Digital. 

Uraz mózgu często występuje, gdy dziecko jest jeszcze w łonie matki.

Jednak urazy mogą wystąpić podczas porodu lub we wczesnych stadiach rozwoju mózgu po urodzeniu.

Rodzice i lekarze zwykle zauważają oznaki i objawy między urodzeniem a trzecim rokiem życia, ponieważ dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym często przegapiają ważne kamienie milowe w rozwoju. 

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) szacuje, że średnio jedno na 345 dzieci w USA ma tę chorobę.

Dzieci z MPD mogą być kształcone w klasie ogólnokształcącej lub w klasie specjalnej, w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Dzieci często otrzymują terapię zajęciową, fizjoterapię i terapię logopedyczną w ramach usług wczesnej interwencji oraz podczas lat szkolnych. 

Reuters zauważył, że najczęstszy rodzaj spastycznej diplegii CP, którą ma Diviney. 

„Spaz” został spopularyzowany jako rodzaj obelgi lub kulturowego skrótu oznaczającego kogoś, kto traci kontrolę, jest nieinteligentny lub nie ma kontroli nad swoimi emocjami” – powiedziała.

„to zdecydowanie było słowo, którego używają dzieci na placu zabaw, czasem przy mnie, czasem wokół mnie” – powiedziała Reuterowi.