Kontroler miejski dołącza do Met w strajkach na myśl o działaniach bankomatów kryptograficznych

Wspólne dochodzenie z policją w Londynie następuje po podobnej operacji w Leeds w ramach szerszej rozprawy z sektorem

Straż miejska i lokalna policja dokonały nalotu na kilka miejsc we wschodnim Londynie podejrzanych o umieszczenie nielegalnych bankomatów dystrybuujących kryptowaluty w ramach rozszerzającej się rozprawy z sektorem.

Wspólna operacja Financial Conduct Authority (FCA) i policji metropolitalnej miała miejsce zaledwie kilka tygodni po podobnych nalotach w Leeds . Uważa się, że jako pierwsi ukierunkowali dystrybucję kryptowalut w Wielkiej Brytanii, w tym maszyny, które pozwalają klientom kupować lub wymieniać tradycyjne waluty na kryptoaktywa, takie jak bitcoin .

FCA oświadczyła, że ​​dokona przeglądu dowodów zebranych podczas tych operacji i „rozważy podjęcie dalszych działań w razie potrzeby”.

Chociaż FCA nie reguluje tego sektora, wymaga od wszystkich firm zajmujących się kryptowalutami rejestracji i udowodnienia, że ​​mają skuteczną kontrolę przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W FCA nie ma zarejestrowanych bankomatów kryptograficznych, co oznacza, że ​​​​każdy działający w Wielkiej Brytanii robi to nielegalnie.

Mark Steward, dyrektor odpowiedzialny za egzekwowanie przepisów i nadzór rynku w miejskim regulatorze, powiedział, że naloty wysyłają „jasny komunikat”, że władze nadal szukają i atakują niezarejestrowane firmy kryptograficzne w całej Wielkiej Brytanii.

„Bankomaty kryptowalutowe działające bez rejestracji FCA są nielegalne i, jak pokazuje dzisiejszy dzień, podejmiemy działania, aby to powstrzymać” – powiedział Steward.

FCA powiedział, że współpracuje z National Economic Crime Center w celu planowania i koordynowania z innymi partnerami organów ścigania – po swojej pracy z policją Met i West Yorkshire – w celu znalezienia i zamknięcia niezarejestrowanych bankomatów kryptograficznych.

„Produkty kryptograficzne nie są obecnie regulowane i wiążą się z wysokim ryzykiem. Powinieneś być przygotowany na utratę wszystkich pieniędzy, jeśli w nie zainwestujesz” – dodał regulator.