Meta realizuje płatne potwierdzenia dla Facebooka, Instagrama w USA

Meta, firma macierzysta Facebooka, wprowadziła płatną usługę weryfikacji w Stanach Zjednoczonych.

Podobnie jak usługa Twitter Blue Elona Muska, Meta Verified zapewni użytkownikom niebieski znacznik za 14,99 USD (12 GBP) miesięcznie na urządzeniach z systemem iOS i Android lub 11,99 USD (10 GBP) miesięcznie na stronie internetowej.

Usługa będzie dostępna na Instagramie i Facebooku.

Nowa funkcja pojawia się po ogłoszeniu przez Meta na początku tego tygodnia, że ​​zwolni 10 000 pracowników.

Subskrybenci Meta Verified muszą mieć co najmniej 18 lat i będą musieli przedstawić urzędowy dokument tożsamości w zamian za ochronę przed podszywaniem się, bezpośredni dostęp do obsługi klienta i niebieski haczyk.

W listopadzie Twitter ogłosił proces weryfikacji, który szybko porzucił po tym, jak system niebieskiego kleszcza został wykorzystany do podszywania się pod polityków i celebrytów.

Firma ponownie uruchomiła Twitter Blue kilka tygodni później z różnymi kolorowymi znacznikami dla osób fizycznych, firm i rządów.

Meta Verified zostaje uruchomiona w USA po dwóch miesiącach testów Meta Verified w Australii i Nowej Zelandii.

Przez prawie dwie dekady Facebook był darmowy. Opiera się na przychodach z reklam, które stanowią zdecydowaną większość przychodów firmy.

Ponieważ przychody z reklam wciąż spadają, Meta szuka innych źródeł przychodów.

Inne sieci społecznościowe z Doliny Krzemowej, Snap, Telegram i Twitter, również uruchomiły płatną weryfikację jako sposób na generowanie przychodów poza reklamami.

Płatna usługa weryfikacyjna to kolejny krok od dobrze znanego cytatu na temat Facebooka: „Jeśli produkt jest darmowy, to ty jesteś produktem”.