NatWest ogranicza ruchy cyfrowej waluty w obawie przed sztuczkami

NatWest ogranicza ilość pieniędzy, które klienci mogą przesyłać na giełdy kryptowalut.

Od wtorku klienci będą mogli przelać na takie giełdy maksymalnie 1000 funtów dziennie i nie więcej niż 5000 funtów miesięcznie.

Bank twierdzi, że ma to na celu ochronę klientów przed „kryptoprzestępcami”, którzy chcą ich oszukać.

Większość kryptowalut nie jest regulowana w Wielkiej Brytanii, ale rząd przedstawił plany regulacyjne dla branży .

Szef ochrony przed oszustwami NatWest, Stuart Skinner, powiedział, że bank odnotował wzrost liczby oszustw związanych z kryptowalutą, a brytyjscy konsumenci stracili szacunkowo 329 milionów funtów z powodu takich przestępstw.

Dał też rady, jak pomóc ludziom uniknąć oszustwa.

„Zawsze powinieneś mieć wyłączną kontrolę nad swoim portfelem kryptowalut i nikt inny nie powinien mieć do niego dostępu” – powiedział.

„Jeśli sam nie skonfigurowałeś portfela lub nie masz dostępu do pieniędzy, prawdopodobnie jest to oszustwo”.

W czerwcu 2021 r. NatWest wprowadził pewne dzienne limity przelewów klientów na giełdy kryptowalut, przy czym limity różnią się wielkością w zależności od danej platformy.

W tamtym czasie powoływał się na obawy związane z oszustwami inwestycyjnymi i oszustwami.

Benoit Marzouk, dyrektor naczelny BitcoinPoint, aplikacji do handlu kryptowalutami zarejestrowanej przez Financial Conduct Authority (FCA), powiedział, że limity nałożone przez NatWest są zbyt restrykcyjne i nie rozwiązują samego problemu.

„Banki powinny zamiast tego skupić się na edukacji swoich użytkowników na temat najczęstszych oszustw, których ofiarami padają klienci, zazwyczaj„ odzyskiwania środków ”lub żądania uiszczenia opłaty za wypłatę przed„ uwolnieniem środków ”- powiedział BBC. .

Kłopoty z Binance

Ogłoszenie NatWest pojawia się tego samego dnia, w którym giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że ​​powstrzymuje ludzi przed deponowaniem i wypłacaniem gotówki w funtach szterlingach.

Binance, który ma ponad 128 milionów klientów, nie podał szczegółów na temat liczby klientów, na których ten ruch miałby wpływ.

Firma pracuje nad znalezieniem „alternatywnego rozwiązania” dla transferów w funtach szterlingach, powiedział rzecznik Binance.

Zaprzestanie transferów w funtach szterlingach, po raz pierwszy zgłoszone przez kryptonim The Block , jest ostatnią przeszkodą dla Binance w dostępie do tradycyjnych walut.

Binance w zeszłym miesiącu zawiesiło wszystkie przelewy bankowe w dolarach w związku z rosnącą represją władz USA wobec kryptowalut.

Wcześniej Binance otrzymał ostrzeżenie od FCA, brytyjskiego organu nadzoru finansowego.

FCA ostrzegł konsumentów w czerwcu 2021 r., że Binance nie posiada „żadnej formy” zezwolenia na oferowanie usług regulowanych w Wielkiej Brytanii.

Znaczenie funduszy w funtach szterlingach dla Binance jest niejasne.

Firma nie upublicznia swoich finansów, a rdzeń jej działalności – gigantyczna giełda Binance.com – jest w większości ukryty przed opinią publiczną.