Nokia dispatches Do-It-Yourself repairable spending plan Android telephone

Nokia G22 ma zdejmowaną tylną część i standardowe śruby, które umożliwiają wymianę baterii w mniej niż pięć minut w domu

Nokia ogłosiła jeden z pierwszych budżetowych smartfonów z Androidem , który został zaprojektowany do naprawy w domu, umożliwiając użytkownikom wymianę baterii w mniej niż pięć minut we współpracy z iFixit.

Wprowadzony na rynek przed Mobile World Congress w Barcelonie w sobotę, Nokia G22 ma zdejmowaną tylną i wewnętrzną konstrukcję, która umożliwia łatwe odkręcanie i wymianę komponentów, w tym baterii, ekranu i portu ładowania.

Producent telefonów Nokia, firma HMD Global, przez pięć lat będzie udostępniać przewodniki „szybkich napraw” i oryginalne części za pośrednictwem specjalistów iFixit, a także przystępne cenowo opcje profesjonalnej naprawy.

„Ludzie cenią trwałe, wysokiej jakości urządzenia i nie powinni rezygnować z ceny, aby je kupić. Nowa Nokia G22 została celowo zaprojektowana z możliwością naprawy, dzięki czemu można ją zachować jeszcze dłużej” — powiedział Adam Ferguson, szef marketingu produktów w HMD Global.

G22 jest częściowo wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu i ma ekran o przekątnej 6,53 cala, akumulator o dużej pojemności, 50-megapikselowy aparat i skaner linii papilarnych. Działa na systemie Android 12 i będzie obsługiwany przez trzy lata comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń oraz dwóch głównych aktualizacji wersji Androida.

HMD Global ma nadzieję, że uda się ujarzmić falę rosnącego zapotrzebowania konsumentów na trwalsze i łatwiejsze do naprawy urządzenia. Podąża śladami pionierów, takich jak holenderski producent Fairphone , ale w bardziej przystępnych cenach i ze znacznie prostszymi procesami niż najnowsze programy naprawcze DIY firmy Apple .

Nokia G22 będzie kosztować od 149,99 GBP za wysyłkę 8 marca, a części zamienne będą kosztować 18,99 GBP za port ładowania, 22,99 GBP za baterię i 44,99 GBP za ekran.

Wraz z kilkoma innymi smartfonami z niższej półki firma HMD ogłosiła również, że w 2023 r. rozpocznie produkcję urządzeń 5G w Europie. Chociaż nie jest szczegółowo omówiona, ma na celu zmniejszenie śladu węglowego lokalnie sprzedawanych urządzeń i zwiększenie bezpieczeństwa, zaczynając od urządzenie dla przemysłu świadomego bezpieczeństwa przed przejściem do urządzeń konsumenckich.

„Marka Nokia ma bogatą historię na rynku europejskim, a tym posunięciem umacniamy naszą pozycję jedynego dużego europejskiego dostawcy smartfonów” — powiedział Jean-Francois Baril, współzałożyciel i dyrektor generalny HMD Global.