Przepis Nigela Slatera na ciepłe bułeczki z ricottą i pistacjami

Nie tylko naleśniki, ale szczególnie luksusowe, bogate i aromatyczne naleśniki

Przygotować nadzienie: w misce wymieszać delikatnie 250 g ricotty , 250 g mascarpone , startą skórkę z 1 małej pomarańczy , 2 łyżki cukru pudru i 1 łyżkę drobno posiekanych pistacji .

Rozpuść 30 g niesolonego masła na patelni, zdejmij z ognia i pozostaw do ostygnięcia. Do blendera wsyp 100 g mąki pszennej . Wymieszaj 1 duże jajko i żółtko , wlej 350 ml mleka i dodaj do mąki. Dodać masło i krótko zmiksować na rzadkie ciasto. Jeśli jest czas, odstaw ciasto na pół godziny. Drobno zetrzyj skórkę z 1 małej cytryny , a następnie wmieszaj do ciasta.

Rozpuść 50 g masła na małej patelni, a następnie zdejmij z ognia. Rozgrzej nieprzywierającą patelnię na średnim lub małym ogniu, a następnie wlej 1 łyżkę roztopionego masła. Wlej chochlę ciasta na patelnię i obracaj w lewo iw prawo oraz w przód iw tył, aż dno pokryje się cienką warstwą.

maż naleśnik na ogniu, aż będzie złoty od spodu, a następnie za pomocą szpatułki przewróć go i smaż z drugiej strony. Wysuń na ciepły talerz. Dodaj trochę więcej masła na patelnię, a następnie powtarzaj, aż uzyskasz 6 cienkich naleśników.

Gdy naleśniki ostygną, podzielić nadzienie między nie, rozprowadzając je gęsto po powierzchni. Każdy naleśnik luźno zwiń i umieść w płytkim, żaroodpornym naczyniu do pieczenia. Posypać obficie cukrem pudrem . Rozgrzej górny grill.

Zdejmij skórkę z 2 średniej wielkości czerwonych pomarańczy , a następnie pokrój w plasterki. Z grubsza posiekaj 2 łyżki łuskanych pistacji . Umieść zwinięte naleśniki pod gorącym grillem na kilka minut, aż cukier zacznie się karmelizować. Rozłóż pomarańcze i posiekane pistacje na ciepłych naleśnikach i podawaj. Wystarczy na 4

Pierwszy naleśnik rzadko się udaje. Zjedzenie go z cukrem i sokiem z cytryny to zaleta kucharza.