Supremo Ann Summers, Jacqueline Gold, kopie wiadro dojrzałe 62

Jacqueline Gold, bizneswoman, której sieć sklepów Ann Summers przyjęła nową falę wyzwolenia seksualnego, aby zakupy wibratorów i bielizny stały się codziennym wydarzeniem na brytyjskich ulicach handlowych, zmarła w wieku 62 lat.

Jej rodzina powiedziała, że ​​jej śmierć w czwartek wieczorem po siedmiu latach leczenia raka piersi pozostawiła ich „całkowicie złamanym sercem”.

Gold, która była przewodniczącą Ann Summers, przekształciła sex shop w bezpieczną przestrzeń dla kobiet i była potężną orędowniczką kobiet w biznesie. Pozostała aktywna przez całą chorobę i do ostatnich godzin – właśnie w tę środę prowadziła swój regularny czat na Twitterze, aby promować kobiety-przedsiębiorców. W 2016 roku została wyróżniona CBE za zasługi dla przedsiębiorczości, kobiet w biznesie i przedsiębiorstw społecznych.

W 2015 roku Gold powiedział: „Postanowiłem wzmocnić pozycję kobiet w sypialni, a teraz chcę wzmocnić pozycję kobiet w sali konferencyjnej”.

Jej siostra, Vanessa Gold, dyrektor naczelna Ann Summers, powiedziała: „Jacqueline odważnie walczyła z rakiem piersi w stadium 4 przez siedem lat i była absolutną wojowniczką podczas całej swojej podróży z rakiem. Za życia była pionierką, wizjonerką i najbardziej niesamowitą kobietą, co sprawia, że ​​ta wiadomość jest o wiele trudniejsza do zniesienia. Jako rodzina jesteśmy całkowicie załamani utratą naszej żony, mamy, siostry i najlepszego przyjaciela”.

Śmierć Jacqueline Gold nastąpiła niecałe trzy miesiące po śmierci jej ojca, Davida, współprezesa West Ham United. Zmarł w wieku 86 lat po krótkiej chorobie.

Dał jej doświadczenie zawodowe w Ann Summers w 1979 roku, kiedy miała 19 lat, kilka lat wcześniej kupiła czterosklepowy sklep erotyczny.

Nie będąc pod wrażeniem atmosfery tylko dla mężczyzn, zaczęła wprowadzać markę do domów kobiet, organizując przyjęcia w stylu Tupperware, wprowadzając wibratory do salonów w środkowej Anglii i dając kobietom szansę na zarobienie własnych pieniędzy.

Gold została dyrektorem naczelnym Ann Summers w 1987 roku i wprowadziła ją na ponad 100 głównych ulic w całej Wielkiej Brytanii, zamieniając produkty przyjazne kobietom, takie jak wibrator Rampant Rabbit, w powszechnie znane produkty.

Jej rodzina powiedziała w oświadczeniu: „To dzięki jej wizji i kreatywności Ann Summers wyrosła z nieznanej marki na brytyjską markę domową i podstawę brytyjskiej ulicy handlowej.

„Od stażu do dyrektora generalnego w mniej niż 10 lat, jej determinacja i zaangażowanie w tworzenie unikalnej oferty detalicznej doprowadziły do ​​stworzenia wielokanałowej sieci detalicznej, składającej się ze sklepów detalicznych, ambasadorów sprzedaży bezpośredniej oraz szybko rozwijającej się sieci sklepów internetowych i interesy osób trzecich”.

Gold powiedziała, że ​​jej czas w Ann Summers był „niezwykle barwny”, w którym „z pewnością stawiła czoła moim licznym przeszkodom”.

Na początku działalności została aresztowana na wystawie handlowej za rzekome prowadzenie sex shopu bez licencji i wysłano kulę pocztą, gdy Ann Summers otworzyła swój pierwszy sklep w Irlandii w 1999 roku. w sądzie w 2003 r. – i wygrał – po tym, jak Ann Summers zakazano reklamowania się w urzędach pracy.

W 2020 roku Ann Summers wynegocjowała obniżkę czynszów w ramach postępowania upadłościowego po tym, jak poniosła stratę. Detalista powrócił do zysku w 2021 r., zarabiając 6,4 mln GBP po stracie 12,4 mln GBP rok wcześniej, ponieważ sprzedaż wzrosła o prawie 11% do 93,2 mln GBP, zgodnie z najnowszymi danymi złożonymi w Companies House.

Gold mówiła o trudnościach w negocjacjach w zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu, w którym miała niewiele kobiet, na które mogła patrzeć we wczesnych latach jako szefowa handlu detalicznego.

Jej życie osobiste również miało swoje trudności. W swojej autobiografii A Woman’s Courage Gold napisała o tym, jak w dzieciństwie była wykorzystywana przez drugiego męża swojej matki i cierpiała na depresję.

W późniejszym okresie życia walczyła o posiadanie dzieci, przechodząc kilka rund IVF i straciła syna Alfiego, gdy miał osiem miesięcy z powodu rzadkiej choroby mózgu. Następnie w 2011 roku niania jej córki Scarlett przyznała się do próby otrucia Golda i trafiła do więzienia .

U Golda po raz pierwszy zdiagnozowano raka piersi w 2016 roku, a remisja nastąpiła w następnym roku po leczeniu. Rak powrócił w 2019 roku, a Gold przeszła trzy rundy chemioterapii, dzieląc się swoimi doświadczeniami z innymi w nadziei, że im to pomoże.

Kirsty Wark, prezenterka telewizyjna, która nakręciła film dokumentalny BBC Womanhood with Gold, napisała na Twitterze: „Jacqueline była jedną z najmilszych osób, jakie spotkałam. Miła, skromna, pozytywna kobieta, która uwielbiała swoją rodzinę”.

Bizneswoman Deborah Meaden, najbardziej znana z programu BBC Dragons’ Den, napisała na Twitterze, że Gold jest „wizjonerką i pionierką dla kobiet w biznesie”.

Richard Walker, szef islandzkiej sieci sklepów spożywczych, złożył hołd Goldowi na Twitterze w piątek: „Taka smutna wiadomość. Jacqueline była błyskotliwą sprzedawczynią i orędowniczką kobiet w biznesie. ROZERWAĆ.”

Lady Delyth Morgan, dyrektor naczelna Breast Cancer Now, złożyła hołd pracy Gold na rzecz organizacji charytatywnej, mówiąc, że „podniosła świadomość na temat raka piersi, przełamała stygmaty i tabu związane z chorobą” oraz pomogła zebrać fundusze na niezbędne badania i wsparcie usługi.

Gold pozostawił męża Dana i córkę Scarlett.

Leave a Comment