Technologia w stylu ChatGPT wprowadzona na platformę Microsoft 365

Technologia stojąca za najpopularniejszym na świecie systemem sztucznej inteligencji (AI), ChatGPT, jest dodawana do najbardziej wszechobecnego oprogramowania do pracy, Microsoft 365.

Microsoft nazywa system drugim pilotem i twierdzi, że zostanie osadzony w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook.

Szef Microsoftu, Satya Nadella, powiedział, że „fundamentalnie zmieni to sposób, w jaki pracujemy”.

Jednak firma przyznała, że ​​Copilot czasami popełniał błędy.

Funkcje drugiego pilota obejmują:

  • Podsumowanie kluczowych punktów dyskusji w rozmowie prowadzonej na temat oprogramowania do spotkań, aplikacji Teams i zapewnienie podsumowań dla kogoś, kto dołącza późno lub przegapia całe wydarzenie
  • Tworzenie prezentacji programu PowerPoint, w tym obrazów, z monitów
  • Redagowanie e-maili
  • Analizowanie długich wątków e-maili i dokumentów
  • Tworzenie zestawień i wykresów danych w arkuszach kalkulacyjnych Excel

Czat GPT przykuł uwagę świata dzięki możliwości szybkiego udzielania ludzkich odpowiedzi na pytania, nawet bardzo skomplikowane lub abstrakcyjne.

Jednak te odpowiedzi są czasami niedokładne lub zawierają całkowicie wymyślone informacje.

Chociaż technologia wdrażana przez Microsoft w Office365 nie jest po prostu samym ChatGPT, jest oparta na tym samym modelu uczenia się języków.

Firma przyznała, że ​​Copilot może czasami „korzystnie się mylić”.

„Wszyscy chcemy skupić się na 20% naszej pracy, która naprawdę ma znaczenie, ale 80% naszego czasu pochłaniają zajęte prace, które nas ugrzęzły. Copilot zmniejsza obciążenie” – powiedział gigant technologiczny w oświadczeniu.

Nie ujawniła jeszcze szczegółów dotyczących wdrożenia.

We wtorek OpenAI uruchomiło GPT4, niezaktualizowaną wersję modelu obsługującego ChatGPT. Microsoft zainwestował w firmę miliardy dolarów.

OpenAI powiedział, że GPT4 ma „bardziej zaawansowane umiejętności rozumowania” niż ChatGPT – ale ostrzegł, że nadal może być podatny na dzielenie się dezinformacją.

ChatGPT jest wielkim biegaczem w światowym wyścigu chatbotów AI.

Google – którego lukratywny biznes wyszukiwania może być zagrożony przez ChatGPT – uruchomił rywala o nazwie Bard.

Meta ma własnego chatbota o nazwie Blenderbot, aw Chinach gigant technologiczny Baidu wydał bardziej zaawansowaną wersję swojego chatbota Ernie, znanego również jako Wenxin Yiyan.

Nie popełnij błędu, to ważny kamień milowy dla pokoleniowej sztucznej inteligencji i, co ważniejsze, dla świata pracy.

Przeniesienie mocy ChatGPT do skromnych programów Word, Excel i PowerPoint, prawdopodobnie najczęściej używanych programów roboczych w większości biur, wprowadza go bezpośrednio do codziennego życia milionów pracowników.

Wiem, że ludzie używali ChatGPT, aby pomóc im w wykonywaniu ich pracy – pisaniu kodu komputerowego, przemówień, kopii strony internetowej. Uczniowie używają go, aby pomóc im w odrabianiu lekcji.

Ale większość z nas dobrze się bawiła, zmuszając go do pisania wierszy, piosenek, żartów. Zapytałem publiczność podczas niedawnego wydarzenia na żywo, kto wypróbował ChatGPT. Większość rąk wystrzeliła w górę. Ale większość natychmiast się wycofała, gdy zapytałem, kto używa go zawodowo.

Wprowadzenie Copilot do Office365 to prawdziwa zmiana gry. Wyobraź sobie, że zamiast streszczać ten długi, nudny raport na spotkaniu z klientem, po prostu dostajesz chatbota, który zrobi to za Ciebie w kilka sekund. Ale po co na tym poprzestawać – czy w ogóle musisz być na spotkaniu? Po prostu poproś Copilot, aby podsumował to dla ciebie i wysłał ci później notatki.

Oglądanie demonstracji tworzenia stylowej prezentacji PowerPoint w kilka chwil było naprawdę bardzo miłe dla każdego, kto zna wyrażenie „śmierć przez PowerPoint”.

Microsoft argumentowałby, że to uwalnia twój czas na wykonywanie innych zadań. Ale co, jeśli Drugi pilot pewnego dnia pokonał Cię również w tych rzeczach?