WeightWatchers kupuje grupowanie telezdrowia, współpracując ze znanymi lekami, takimi jak Ozempic i Wegovy

Firma dietetyczna ma nadzieję zaoferować członkom możliwość spotkania się z klinicystami, którzy mogą przepisać leki na otyłość i cukrzycę.

Firma WeightWatchers zrobiła duży krok w świat telezdrowia i leczenia otyłości opartego na lekach, ogłaszając przejęcie firmy Sequence zajmującej się cyfrowym zdrowiem.

Sequence, która określa się jako „program odchudzania”, oferuje swoim abonentom comiesięczne konsultacje telezdrowotne z klinicystami, coaching fitness, dostęp do dietetyków, aw niektórych przypadkach recepty na leki, w tym popularne leki na cukrzycę otyłość Ozempic  i Wegovy .

Dzięki Sequence w owczarni, WeightWatchers będą mogli wyjść poza tradycyjne diety i oparte na zachowaniu schematy odchudzania.

Ujawniając w poniedziałek zakup za 132 miliony dolarów , liderzy firmy powiedzieli, że planują dostosować programy „odżywiania i zmiany zachowań”, aby działały zgodnie z wydawaniem leków.

Gary Foster, dyrektor naukowy WeightWatchers, powiedział w oświadczeniu, że firma zamierza „zapewnić wsparcie potrzebne do pomocy ludziom w budowaniu zdrowych nawyków, które można znieść na dłuższą metę i radzić sobie z efektami ubocznymi wywołanymi dietą, często odczuwanymi podczas przyjmowania leków kontrolujących wagę”. ”.

Ozempic i Wegovy to marki różnych dawek semaglutydu, leku, który może obniżyć poziom cukru we krwi i tłumić apetyt.

Ozempic jest zatwierdzony do leczenia cukrzycy typu 2 u dorosłych, podczas gdy Wegovy jest zatwierdzony do odchudzania w dwóch grupach: osoby w wieku 12 lat i starsze z otyłością oraz dorośli z nadwagą i przynajmniej jednym schorzeniem związanym z wagą, takim jak wysokie ciśnienie krwi lub cholesterol.

Oba leki zyskały na popularności w ciągu ostatniego roku.

Recepty na Wegovy były o 732% wyższe w styczniu i lutym niż w tych samych miesiącach ubiegłego roku, według firmy oferującej zniżki na leki SingleCare, a recepty na Ozempic były o 273% wyższe.

Zakup Sequence umożliwia WeightWatchers włączenie dostępu do przebojowych leków w ramach swojej oferty.

Dr Fatima Stanford , specjalista medycyny otyłości w Massachusetts General Hospital, powiedziała, że ​​z zadowoleniem przyjęłaby wszelkie zmiany w programach odchudzania, które ułatwią bardziej „kompleksowe strategie”.

Typowe pogawędki lekarz-pacjent na temat otyłości przebiegały zgodnie z przewidywalnym schematem, Stanford powiedział: „Hej, wiesz, co powinieneś zrobić: mniej jeść i więcej ćwiczyć”. A potem pacjent to robi, wraca sześć miesięcy później i jest mniej więcej taki sam”.

Chociaż zmiany stylu życia nie są nieskuteczne, dodała, „niestety mózg ma hormony, które przywracają cię do normy”.

Stanford powiedział, że biorąc to pod uwagę, nie obawia się nadmiernego polegania na receptach, takich jak Ozempic i Wegovy, i zamiast tego uważa, że ​​takie terapie mogą skłonić więcej pacjentów do zdrowszego stylu życia.

Utrata masy ciała wywołana przez te leki może skłonić pacjentów do „bardziej aktywnej aktywności”, powiedziała, ponieważ „wydaje się to nieco łatwiejsze”.

WeightWatchers, formalnie znany jako WW International Inc. , kosztował ponad 100 dolarów za akcję pięć lat temu, ale w piątek zamknął się ceną zaledwie 4,25 dolara za akcję. We wtorek zamknął się na poziomie 6,93 USD po wiadomościach o zakupie Sequence.

W oświadczeniu współzałożyciele i dyrektor medyczny Sequence powiedzieli klientom, że połączenie sił z WeightWatchers umożliwi obu firmom „dalsze wypełnianie naszej wspólnej misji zrównoważonej, popartej naukowo kontroli wagi”.

Oświadczenie uspokoiło również abonentów, że „nic się nie zmienia w programie Sequence”, który kosztuje 99 dolarów miesięcznie.

Ogłoszenie WeightWatchers mówi jednak, że spodziewane są przyszłe zmiany: „Gdy budujemy naszą kliniczną ścieżkę zarządzania wagą, będziemy się uczyć i prawdopodobnie dostosowywać nasz program żywieniowy do tej odrębnej podróży członka” – powiedział Foster.